Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
 

Kladenští kaktusáři

Klubové akce

Klubové akce 2015

Na závěr sezóny nemohla chybět návštěva chrudimské burzy a skleníků pana Pavlíčka. Obě akce jsme si užili, burza byla skvěle organizovaná od parkování přes občerstvení až k prodeji rostlin. Poté jsme obdivovali sbírku pana Pavlíčka.

Začátkem září jsme navštívili pěkné výstavy. První byla v Rakovníku, tradičně na vynikající úrovni. Poté jsme rovnou zamířili na druhou výstavu v Žatci, která nás také nezklamala.

Rakovník

 

Žatec

Během prázdnin jsme nezaháleli a opět jsme jeli navštívit krásné sbírky kaktusářů, tentokrát na Kladně. Byli jsme u pánů Plecitého a Frühaufa. Od obou pánů jsme si přivezli nové rostliny, které obohatí naše sbírky. 

V rámci klubu kaktusářů Kladno jsme navštívili sbírku pana Gala, který nás mile přivítal i s manželkou. Posezení a popovídání ve stínu velkého ořechu bylo příjemné. Mohli jsme obdivovat krásně upravenou sbírku, upoutali nás zejména Thelocactusy, Ferocactusy a další pěkné rostliny. 

Ve stejný den jsme navštívili také sbírku pana Hlaváčka. Přestože jsme pana Hlaváčka zdržovali od oprav skleníků, věnoval nám čas a ukázal nám svou obsáhlou sbírku. Zaujali nás především Ferobergie, které jsou ve sbírkách vidět jen výjimečně.

 

V měsíci dubnu navštívili členové našeho klubu sbírky kaktusů pánů Naxery a Myšiny. Nejdříve jsme navštívili sbírku pana Naxery, který nás mile přivítal. Jeho sbírka je zaměřena hlavně na rod Echinocactus, Ferocactus atd. Z perfektně upravené sbírky a nádherných rostlin byli všichni nadšení.

 

                             

U pana Myšiny jsme obdivovali obrovské kvetoucí Ferocactusy, Mammillarie i kvetoucí sloupovité kaktusy. Pan Myšina nás provedl svoji sbírkou a po celou dobu se nám maximálně věnoval. Z obou návštěv jsme si odvezli krásné rostliny. Děkujeme oběma pánům za příjemně strávený den.

TOPlist